Sorting
Source
Katalog księgozbioru
(3)
Form of Work
Książki
(3)
Publikacje religijne
(2)
Literatura faktu, eseje, publicystyka
(1)
Poradniki i przewodniki
(1)
Status
available
(3)
Branch
Wypożyczalnia Dukla
(3)
Author
Guccini Luigi
(1)
Kergorlay-Soubrier Marie-Madeleine de
(1)
Paluch Ryszard
(1)
Poivre d'Arvor Patrick (1947- )
(1)
Polony-Poluk Justyna
(1)
Wojnowski Andrzej
(1)
Year
2020 - 2025
(1)
2010 - 2019
(2)
Time Period of Creation
2001-
(3)
Country
Poland
(3)
Language
Polish
(3)
Subject
Cierpienie
(1)
Duchowość
(1)
Duchowość katolicka
(1)
Dzieci
(1)
Grzywocz, Krzysztof (1962-2017?)
(1)
Młodzież
(1)
Przyjaźń
(1)
Relacje międzyludzkie
(1)
Wartość
(1)
Wiara
(1)
Zakony
(1)
Śmierć
(1)
Świadectwo wiary
(1)
Żałoba
(1)
Subject: time
1901-2000
(1)
1945-1989
(1)
1989-2000
(1)
2001-
(1)
Genre/Form
Poradnik
(1)
Wydawnictwa popularne
(1)
Wywiad-rzeka
(1)
Domain
Religia i duchowość
(2)
Psychologia
(1)
3 results Filter
Book
In basket
Książka wbrew temu, co sugeruje tytuł, nie jest przeznaczona wyłącznie dla czytelników pochodzących z kręgów życia konsekrowanego/zakonnego, ale dla wszystkich zainteresowanych drogami wyjścia z kryzysu, który nastąpił w życiu zakonnym po Soborze Watykańskim II. Poszczególne rozdziały książki dotyczą jednak spraw najistotniejszych dla życia każdego chrześcijanina, stąd z pożytkiem może ją przeczytać każdy, komu leżą na sercu losy Kościoła, samego życia konsekrowanego/zakonnego, życia wspólnot (parafialnych i bardziej specyficznych) i własnego. Czytelnik znajdzie w niej głęboką analizę przyczyn kryzysu na tle przemian zachodzących w świecie współczesnym; autor dopatruje się ich głównie w kryzysie życia duchowego. Stąd nie dziwi obecność w niej kilku rozdziałów poświęconych właśnie życiu duchowemu, charyzmatom, życiu w Duchu, rozeznawaniu, ale także bardziej związanych ze specyfiką życia zakonnego, jak te np. poświęcone posłuszeństwu i posłudze władzy w życiu zakonnym. Książkę zamyka rozdział napisany przez Elio Citterio, autora często cytowanego w niej obok znanego już czytelnikom M.I. Rupnika. Język książki jest prosty; widoczne jest zaangażowanie autora, który w okresie około 30 lat śledził z uwagą zmiany zachodzące w życiu konsekrowanym w okresie posoborowym zarówno we Włoszech, jak i na płaszczyźnie międzynarodowej, czego owocem są 4 wydane wcześniej książki. Książka obecna zawiera głęboką analizę źródeł życia zakonnego/konsekrowanego i jego kryzysu. Z korzyścią przeczyta ją każdy chrześcijanin świadomy swego powołania, znajdując wiele interesujących spostrzeżeń dotyczących życia nie tylko zakonnego. Odbiorca: Czytelnik zainteresowany przemianami zachodzącymi w Kościele po Soborze, pragnący świadomie przeżywać swoją wiarę, kandydaci do zakonów, sami zakonnicy, także zajmujący wyższe pozycje w hierarchiach zakonnych. Książka pomaga zrozumieć, jak głębokie mogą być korzenie kryzysu. Autor stawia wiele, także śmiałych pytań, ale porządkuje też dużą liczbę problemów i zjawisk. Książka napisana jest w sposób wskazujący na doświadczenie autora i jego zaangażowanie, co sprawia, że czyta się ją z zainteresowaniem.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Wypożyczalnia Dukla
There are copies available to loan: sygn. 27 (1 egz.)
Book
In basket
Ileż jest przypadków żałoby w życiu dziecka, nastolatka! Dorośli mogą podchodzić do żałoby racjonalnie, ponieważ niejednokrotnie już jej doświadczyliů lecz dzieci nie! Owo wtargnięcie śmierci w życie dziecka jawi się jako zdarzenie niesłychane i to w dosłownym znaczeniu tego słowa. Niezależnie od tego, czy chodzi o śmierć dziadka, babci, brata, siostry, kolegi z klasy czy ľ co jest już absolutnym dramatem ľ mamy, pojawia się cierpienie, które karmi się samym sobą, stanowi nieuleczalną, zawsze otwarta ranę.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Wypożyczalnia Dukla
There are copies available to loan: sygn. 159.9 (1 egz.)
Book
In basket
„Czytamy, żeby wiedzieć, że nie jesteśmy sami” – wobec zasłyszanej u Clive’a Staplesa Lewisa myśli ks. GRZYWOCZ pewnie delikatnie by się uśmiechnął i odróżnił kategorię osamotnienia od samotności. Zbiór dziesięciu rozmów – spotkań, do uczestnictwa w których, Drogi Czytelniku, bardzo Cię zapraszamy – to forma świadectwa, że pomimo odejścia ks. Krzysztof nadal jest z nami, a my nie pozostajemy sami: czytamy jego teksty i słuchamy niezapomnianych konferencji. Udziela się nam jego melancholia, ale i śmiejemy się do łez, dzieląc nietuzinkowe poczucie humoru. Zgłębiamy jego życiorys, pytając: „Skąd on to miał?”, dokonujemy kwerendy poetów, malarzy, myślicieli określających jego INSPIRACJE, poznajemy teologię, którą nam zostawił – dzięki której on sam nieustannie nas INSPIRUJE, a czego dowodem jest stale rosnące zainteresowanie jego spuścizną.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Wypożyczalnia Dukla
There are copies available to loan: sygn. 27 (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again